Dünyadaki yeni trendler, değişen kozmetik ürün kullanım alışkanlıkları doğrultusunda yıllık hedeflerimizi ve projelerimizi belirliyor, üretilecek ürüne ait müşteri beklentilerini değerlendiriyor, bu süreçte kullanıcı deneyimini ön planda tutarak çalışıyoruz. Cildiniz için en doğru ürüne karar verdikten sonra, laboratuvar süreçlerine geçiyor, laboratuvarda yapılan uzun çalışmalar sonunda farklı cilt tiplerine uyumlu farklı formüller oluşturuyoruz. Tüm testlerden başarı ile geçen formüllere sahip ürünleri son hallerine getirmek üzere ambalaj tasarımı aşamasına geçiyoruz. Bu aşamada da tüketici deneyimini ön planda tutuyor ve ambalajından formülüne kadar belirli bir hikayesi olan ürünler ortaya çıkartıyoruz.

SUYU KORUYORUZ

Su tasarrufunun önemini biliyor ve ürünlerimizi üretirken, hijyen, sağlık ve su tasarrufunu sağlayabileceğimiz ürünler geliştirmeyi kendimize önemli bir görev ediniyoruz.
Böylece kişiye özel ve su kullanımının olmadığı ürünler tasarlayarak, hem hijyeni en üst seviyeye taşıyor, hem de suyu koruyarak gelecek nesillere yaşanacak bir dünya bırakmak yolunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz.

DOĞA DOSTU ÜRÜNLER

SLS/SLES’in cilt üzerindeki tahriş edici özelliği bilinmektedir. Ayrıca yüksek oranlarda kanserojen özellikler gösterebilmektedir. SLS ve SLES hammaddelerini ürünlerimizde kullanmıyoruz.
Ürünlerde, alkollerin yüksek konsantrasyon ve miktarlarda kullanımı ciltte kurumaya neden olmaktadır. ürünlerimizin çok büyük kısmında alkol kullanmıyoruz.
Parabenler yüksek oranlarda kullanıldıklarında toksik etki yaratabilmektedir. Ürünlerimizde paraben kullanmıyoruz.

ÜRETİMDE KADIN İSTİHDAMI

İş gücümüzün %70’ inden fazlasını kadın ekip arkadaşlarımız oluşturuyor. Çünkü biliyoruz ki eşit sosyal statü ve imkanlara sahip olmak, çalışmak ve çalışmanın, üretmenin getirdiği özgüvenle sağlanabilir.
Size ulaşan tüm ürünlerimiz bir kadın elinden geçiyor. Çünkü ilham kaynağımız her zaman sahada olarak çalışmayı ve üretmeyi seven kadınlar. Bu yüzden kadınlarla kol kola yürüyerek yolumuza devam ediyoruz. Gücümüzü kendine güvenen ve başarabileceğine inanan kadınlardan alıyoruz.

HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST YAPMIYORUZ

Üretime başladığımız ilk günden itibaren, ar-ge ve üretim süreçlerinde hayvan testleri uygulamadık. Kozmetik sektöründe hayvanların, herhangi bir amaçla denek olarak kullanılmasına karşıyız.
Hayvan deneyleri ile hayvanlara işkence ederek testler yapmak yerine, kullanılacak birçok alternatif yöntem bulunuyor.
Ürünleri, üretim süreçlerinde bu alternatif yöntemleri kullanarak, hiçbir cana zarar vermeden müşteri ile buluşturmak mümkün. Ürünlerimizin test süreçlerinde uluslararası kaynaklar, bilgisayar ortamında gerçekleştirilen analiz metotları, gönüllü denemeleri, ürün yaşlandırma testleri ve yapay deri üzerinde yapılan deneyler gibi yöntemlerden faydalanıyoruz.